סמינריון בהיסטוריה

לפני שנדבר על עבודת סמינריון בהיסטוריה, כדאי לדעת שבהגדרתה היסטוריה היא חקר אירועי העבר על סמך עדויות כתובות.  כמו כן היסטוריה היא תיאור אירועים והתרחשויות חשובות שהתקיימו בעבר. היסטוריה היא האמצעי שדרכו האדם מתעד את המציאות שלו ופעולות חשובות שעשה.

למה חשוב ללמוד היסטוריה?

היסטוריה היא אחד מתחומי המחקר המעניינים ביותר מאחר שהיא עוסקת באירועים משמעותיים ששינו את פני החברה האנושית. כאשר בוחנים את אותם אירועים ורואים מה גרם להם ניתן ללמוד אותם, לשחזר אותם או לזהות מתי הנסיבות חוזרות על עצמן.

ההיסטוריה גם עוזרת לבני אדם ללמוד מהעבר. הרי העבר רווי בחוויות טובות ורעות, חוויות ששיפרו את המציאות האנושית או הרסו את המציאות האנושית לכן למידה של חוויות אלו תעזור ללומד להבין את המציאות.

ולבסוף, באמצעות ההיסטוריה נחשפים לדמויות גדולות מהחיים. ההיסטוריה רוויה בדמויות אגדיות של מלכים, לוחמים, גיבורים, מנהיגים גדולים וכדומה. כל אחד מאישיות אלו שינתה את המציאות ושיפרה אותה, לכן לימוד סיפור חייהם מהווה כחוויה מהנה ומשמעותית יחדיו.

סמינריון בהיסטוריה

מהו מחקר ההיסטוריה?

מחקר ההיסטוריה עוסק בחקר תרבויות על סמך מערכות כתב. זאת אומרת שבמחקר הזה לימודים על תרבויות שונות על סמך העדות הכתובה שלהן על עצמן. מה שמאוד ייחודי במחקר ההיסטורי הוא שדרכו ניתן ללמוד על האופי האנושי. אחד מהדברים האנושיים ביותר הוא הרצון לתעד את מה שקרה ונעשה כי תיעוד נותן משמעות למה שקרה לכן חקר ההיסטוריה חוקר את אותם התיעודים ואת השוני בינם.

ההיסטוריה גם חוקרת תרבויות לפני המצאת הכתב, מחקר זה נקרא פרהיסטוריה במסגרת מדע הארכיאולוגיה. ובנוסף לזאת קיים גם מחקר האתנוגרפיה שהוא חקר אירועים היסטוריים בשימוש בכלים לא טקסטואליים ועוד.

ולבסוף המחקר ההיסטורי לא רק עוסק באירועים היסטוריים מהעבר אלא גם באירועים משמעותיים שחלו  במאה ה-21. מחקר זה ייחודי וחדיש מאחר שעוסק בתיעוד אירועים בעלי חשיבות חברתית, פוליטית ותרבותית מהעבר  באמצעות כלים דיגיטליים.

עבודת סמינריון בהיסטוריה

בגלל שהיסטוריה היא מדע כול כך מגוון ומעניין ניתן לכתוב בעקבותיו סמינריונים רבים המבוססים על שאלת מחקר שונה בכל אחד מהם. אולם בבסיסו סמינריון בהיסטוריה יעסוק באירוע בעל חשיבות מהעבר. אותו אירוע יכול להיות מכל תקופה משחר האנושות, החל מהפרהיסטוריה ועד העת המודרנית.

סמינריון מתחלק לשניים כשחלק אחד שלו יעסוק ברקע לאירוע שאותו רקע יתבסס על סקירה ספרותית ענפה שדנה בצדדים שונים של אותו אירוע על סמך מחקרים שונים והחלק השני יהיה ניתוח מסמך היסטורי על סמך תזה שכותב העבודה ניסח.

צרו קשר

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן