איך לסכם מאמר אקדמי? טיפים ושיטות עבודה!

מאמר אקדמי משתמש לרוב בפורמט סטנדרטי, על מנת לתקשר באופן נהיר עם כל סוג של מידע הנוגע למחקר. מאמר עבור למשל – כתיבת עבודה אקדמית, טוב יכלול לרוב כותרת, תקציר, הקדמה, המתודולוגיה, התוצאות, דיון ומספר הפניות.

כאשר הנכם עשויים לכתוב סיכום של עבודות מחקר או עבודות תרגום, תידרשו קודם כל להבין איך להמשיך מההתחלה ועד הסוף. כל פרט משמעותי במידה והנכם מעוניינים לקצור סיכום מאמר או עריכה לשונית בבוא הזמן. במאמר זה נציג בפניכם את הטיפים ושיטות העבודה, על מנת שתוכלו לעשות זאת לבד.

טיפ 1 – איך לסכם מאמר אקדמי?

עליכם לערוך את המאמר האקדמי – בדרך כלל, מאמר אקדמי יהיה בסופו של דבר ארוך מדי ויהיה צורך בתמצות נוסף. עליכם לבצע עריכת הטקסט לשם דיוק, הכוונה הינה כי עליכם להוסיף עוד מידע איפה שהוא נדרש. תנסו לשמור על ניירות הסיכום שלכם תמציתיים וממוקדים.

טיפ 2 – איך לסכם מאמר אקדמי?

עליכם כתוב את סיכום המאמר האקדמי בדיוק באותו אופן כמו התקציר, מטרת הסיכום האקדמי לעבודה, כמו למשל – עבודה סמינריונית במשפטים הינה להעניק לקוראי העבודה סקירה קצרה על דברי המחקר. הנכם נדרשים לברר איזה מידע רלוונטי ולהסביר אותו בקצרה, אבל ביסודיות.

כל הטיוטות הראשונות של עבודות הסיכום מאמרים אקדמיים שלכם עשויות להיות לפי סדר המאמר המקורי. יתרה מכך, המבנה ייראה בערך כך: ציין את שאלת המחקר והסבר מדוע זה חשוב. ציין את ההשערות שנבדקו. תאר את השיטות בכמה פסקאות (משתתפים, תכנון, פרוצדורה, חומרים, משתנים עצמאיים ותלויים, כיצד הם ניתחו את הנתונים) דבר על התוצאות והסבר מדוע הן היו משמעותיות.

ציין מה היו ההשלכות העיקריות ואל תפריז בחשיבות הממצאים שלהן. התוצאות ופרשנותן צריכות להיות קשורות ישירות להשערה. טיוטה ראשונה זו של כתיבת הסיכום של מאמר אקדמי עשויה להיות ממוקדת בתוכן ולא באורך.

טיפ 3 – איך לסכם מאמר אקדמי?

עליכם לסרוק את המאמר האקדמי, בטרם שהנכם מתכוונים לקרוא את כל המאמר. ראשית כל, עליכם לסרוק את המאמר האקדמי המדובר לתוכן.

הווה אומר, עליכם לעבור על המאמר ולקרוא היטב ובקפידה את כל אחד מהסעיפים שלו, על מנת לאתר את הפרמטרים שלהלן – הגורם לביצוע מחקר אקדמי והשאלה המוצהרת, לרוב תמצאו אותם בהקדמה, ההשערה או כמה ההשערות, אשר נבדקו במהלך מאמר, אף בהקדמה, איך בחנו את ההשערה הדבר כתוב באופן מובהק במתודולוגיה, מה היו הממצאים – תוכלו למצוא את הממצאים בתוצאות, איך פירשו את הממצאים הללו- תוכלו למצוא אותם בפרק של הדיון.

כאשר סורקים במטרה לכתוב עבודות סיכום, כל משפט מפתח צריך להיות מודגש או כתוב בשולי המאמר. התקציר יכול לעזור לכם באיתור חלק מהנקודות; ובכל זאת, אינכם עשויים להסתמך עליו אך ורק מכיוון שהמידע מרוכז מאוד והנכם עשויים לפספס כל מיני היבטים מרכזיים .

מאמרים נוספים

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן