סמינריון במתמטיקה

תוכן עניינים

סמינריון במתמטיקה – אכן קיים דבר שכזה. המקצוע עצמו מוכר היטב מסיפורי סיוטי התלמידים בתיכון ובתור המקצוע הכי לא אוהב, בלשון המעטה, בשל הקושי הרב שבו. ועם זאת, מדובר במקצוע חשוב מאוד. בעתיד, אנשים רבים יעסקו במקצועות שמצריכים חישובים מספריים או שיעסקו בתחום שאליו מכוון המקצוע לרוב- הוראת מתמטיקה.

אז מה זה בעצם? מתמטיקה הינה תחום דעת שעוסקת בנושאים מספריים כמו כמות, מבנה, מרחב ושינוי. התבניות המשותפות נמצאות במרחב, במדע ובהפשטות דמיוניות. חישובים ומדידות מהווים חלק בלתי נפרד מהווית המתמטיקה. המקצוע עצמו נחשב למדעי, ומחייב דיוק. ניתן גם לומר שהמקצוע נחשב לתיאורטי.

אם גם אתם סטודנטים מן התחום, מאמר זה נכתב במיוחד בשבילכם.

סמינריון במתמטיקה

איך כותבים סמינריון במתמטיקה?

ראשית כל, עליכם להבין כיצד בנויה עבודת סמינריון.

נתחיל עם 5 כללי בסיס חשובים:

  1. שימוש בגופן david, בגודל 12. החלו זאת על כל עבודה שתכתבו.
  2. רווח וחצי (1.5) בין השורות.
  3. חשוב מאוד- כתבו בפסקאות! הסדר של עבודתכם לא פחות חשוב מן התוכן שלה.
  4. לכתוב בצורה מסודרת, נקייה ובשפה מדעית, אקדמית ומחקרית. וגם זה לא פחות מן התוכן של עבודתכם.
  5. רצוי ליצור מספור לעמודי הוורד, כדי שתהיה לכם עבודה מסודרת לפני סדר הופעת התכנים שלה.

אז מהי עבודת איך כותבים סמינריון במתמטיקה?

זוהי למעשה עבודת גמר, שמייצגת את היכולת האינטלקטואלית העצמית שצברתם במהלך שנת הלימודים, וגם את היכולת שלכם לחקור תופעה או רעיון בכוחות עצמכם, דרך סקירת מקורות אקדמיים שתומכת בהם וגם דרך הממצאים שהשגתם, שהגיעו באמצעות שיטת המחקר שבה בחרתם בעבור עבודתכם.

עבודה כזו יכולה להכיל מעל 20 עמודים, ויש לקחת אותה ברצינות. מדוע? מכיוון שיש לה יכולת להשפיע על הציון הסופי המשוקלל שלכם, בסוף השנה או בסוף הסמסטר.

סמינריון במתמטיקה מצריך ממכם לבחור נושא שקשור למקצוע ושיש לכם זיקה אליו. בסופו של דבר, מתמטיקה היא עולם ומלואו, ויש לכוון אל המקום שהכי מייצג אתכם.

רצוי לבחור נושא שקשור להיסטוריה של המקצוע, על מנת שתוכלו להרחיב עליו את דעתכם. בסופו של דבר, זוהי העבודה האישית שלכם, ולכן יש להשקיע הרבה בתוכן שלה.

מה עוד צריך לדעת?

מידע חשוב ונוסף קשור של סקירה ספרותית. זהו החלק העיקרי של העבודה, ולתוכו יוצקים תוכן אקדמי מחקרי, שאותו אספתם לאחר מאמצים רבים ומהווה את הרקע התיאורטי של המחקר על אודות הנושא שבחרתם.

אתם אוספים את המקורות האקדמיים, ורצוי לוודא שהם עדכניים מן חמשת השנים האחרונות (למרות שלעתים, אין מניעה שתשתמשו במקורות אקדמיים ישנים יותר, במידה והם רלוונטיים ומכוונים לנושא שבחרתם לעבודת החקר שלכם).

חשוב מאוד שלא תעתיקו את המילים כמו תוכי (בין אם מדובר במאמר בעברית או בתרגום מאמר מאנגלית), אלא תכתבו אותם במילים שלכם, כדי לדבר בצורה תמציתית על רעיון מסוים מתוך ציטוט אקדמי. כל הציטוטים בנויים כך: (שם של כותב/ת מאמר, שנת ההוצאה שלו). למשל, כדוגמא סתמית: (אליהו, 2021).

שיטת המחקר תהיה כמותנית, ברוב הפעמים. לאחר שסיימתם עם החלק התיאורטי ועם החלק המעשי- אתם עוברים לכתיבת דיון, סיכום ומסקנות, שמתבססים על הממצאים.

רוצים לדעת איך כותבים סיכום לסמינריון? היכנסו למאמר.

מידע נוסף ורלוונטי

בנוסף לכל זה, הכנו מאמר שמדבר על אודות עזרה בסמינריון – שנמצא כאן.

ומדוע? מכיוון שסטודנטים רבים מבקשים את הסיוע שלנו, וגם אתם יכולים עוד היום להצטרף אליהם וליהנות משירות מקצועי ובלתי מתפשר.

צרו קשר, ונסייע לכם תמיד.

מאמרים נוספים

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן