סיוע בעבודות אקדמיות

כתיבה אקדמית – כללים

לפני שנדבר על קבלת סיוע בעבודות אקדמיות, חשוב להבין שבכל פקולטה באשר היא, בין אם מדובר בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה, בכלכלה או במינהל עסקים, אחת הדרישות שחוזרת על עצמה בכל שנת לימודים היא הדרישה להגשת מטלות שונות שהמטרה שלהן היא מרכזית: תרגול כתיבה אקדמית.

אלא שכתיבה אקדמית היא מורכבת למדי, בוודאי ככל שהיקף העבודות נעשה גדול יותר ועל אחת כמה וכמה כאשר נדרש הסטודנט להתמודד עם עבודת מחקר מקיפה כמו סמינריון, עבודה שאמורה לכלול 25 עמודים לפחות, ובמקרים רבים אף יותר מכך. אם כן, מה הם הכללים לכתיבה אקדמית ואיך ניתן להקל על התהליך באופן משמעותי?

מבנה העבודה

כתיבה אקדמית מורכבת, כאמור, משורה של כללים מוגדרים ומאוד ברורים. מעבר להנחיות המתייחסות לעיצוב (גודל הטקסט, גופן, רוחב שוליים ועיצוב כותרות ראשיות ומשניות) ישנם גם כללים המתייחסים לראשי הפרקים המרכזיים (תקציר, מבוא, סקירה ספרותית, שיטת מחקר וכיו"ב) וכללים נוספים שמתייחסים לאזכור מקורות מידע כהערת שוליים או בגוף הטקסט עצמו, ולאזכור מפורט של המקורות ברשימה ביבליוגרפית בסוף העבודה.

אל כל אלה מצטרפות הנחיות נוספות שמתייחסות לאופן שבו להשתמש במידע הקיים במקורות השונים, צורות ניסוח מקובלות יותר ופחות ועוד פרטים רבים שיש לשים עליהם דגש לצורך הגשת עבודה אקדמית איכותית וברמה גבוהה, כזו שתניב ציון טוב, כמו שאתם מצפים ורוצים.

קבלת סיוע בעבודות אקדמיות

מאחר וכתיבה אקדמית היא מאתגרת ועבור סטודנטים רבים אף נתפסת כמאיימת, אין זה מפתיע שסטודנטים רבים שוקלים את האפשרות לקבל סיוע בעבודות אקדמיות.

למעשה, ישנם סוגים שונים של עזרה שתוכלו לקבל לצורך כתיבה של עבודות אקדמיות. בין אם אתם זקוקים להדרכה ולהכוונה בלבד, בין אם אתם מחפשים שלד לסמינריון כדי שתוכלו להתחיל מנקודת פתיחה טובה ונוחה יותר, ובין אם אתם מעוניינים להיעזר באדם מנוסה ובעל מיומנויות כתיבה אקדמית, שיוכל לעזור לכם וללוות אתכם לאורך העבודה כולה.

כל אחת מהדרכים הללו היא אפקטיבית והיא תתרום רבות לאיכות העבודה שתגישו ולציון שתקבלו, אך השאלה בסופו של יום היא מה אתם מחפשים ואיזו עזרה היא רלוונטית עבורכם. אם אתם פשוט צריכים עזרה בהתנעה, הכנת השלד של העבודה יכולה להספיק או קבלת הדרכה אישית מצד גורם מנוסה ומיומן. לעומת זאת, אם אתם חוששים מאיכות העבודה שלכם, אתם יכולים לפנות לקבלת סיוע בעבודות אקדמיות ואף קבלת משוב על הכתיבה האקדמית שלכם, כך שעוד לפני המנחה שלכם יהיה גורם אחר, מקצועי, שיידע לתת לכם דגשים והצעות לשיפור – שיובילו גם לשיפור בציון העבודה ובציון הסופי שלכם.

צרו קשר

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן