שאלת מחקר לעבודה סמינריונית

תוכן עניינים

שאלת מחקר הכרחית להנחיית עבודות גמר או עבודות סמינריוניות. הדבר מציין במדויק את מה שהנכם מעוניינים לגלות ומעניק לעבודה שלכם התמקדות ומטרה ברורים. לפניכם המדריך שלנו לאיך לכתוב שאלת מחקר לעבודה סמינריונית.

כיצד יש לכתוב שאלת מחקר לעבודה סמינריונית?

הפרוצדורה של פיתוח שאלת מחקר לעבודה סמינריונית מתנהלת במספר שלבים:

 1. עליכם לבחור נושא רחב.
 2. עליכם לקרוא מבעוד מועד על דיונים ונושאים אקטואליים.
 3. עליכם לשאוף לצמצום נישה ספציפית בה הנכם מעוניינים להתמקד.
 4. עליכם לאתר את שאלת המחקר המעשית או התיאורטית בה תתמקדו.
 5. כאשר קיימת לכם בעיה מוגדרת בבהירות, עליכם לנסח שאלה אחת או מספר שאלות. משמעותי לדעת מה הנכם מעוניינים לחקור ואיך הדבר יתרום לפתרון הבעיה.

אם תסמנו וי על כל הדברים שציינו, אתם תדעו שאתם בדרך הנכונה!

שאלת מחקר לעבודה סמינריונית

נקודות חשובות בשאלות מחקר לעבודה סמינריונית

 • השאלה צריכה להתמקד בבעיה אחת.
 • אפשר לחקור על ידי מקורות ראשוניים ו / או משניים.
 • ניתן להשיב במסגרת הזמן והמגבלות הפרקטיות.
 • השאלה צריכה להיות ספציפית מספיק על מנת לענות עליה ביסודיות.
 • היא צריכה להיות מורכבת מספיק על מנת לפתח את התשובה על פני שטח של עבודה סמינריונית שלמה.
 • היא צריכה להיות רלוונטית לתחום המחקר בצורה רחבה יותר.
 • בעבודה סמינריונית יש להציב שאלת מחקר אחת, אשר תנחה את קריאתכם ואת חשיבתכם. המענה אשר יירקם במהלך העבודה מהווה הצהרה של עבודת הסמינריון – הקביעה המרכזית או העמדה שהעבודה שלכם יתווכחו בשבילה.
 • בעבודת מחקר גדולה יותר, כמו למשל – עבודת גמר, שמא יהיו לכם כמה שאלות מחקריות, אבל כולן עשויות להיות מחוברות בצורה נהירה ברור וממוקדות סביב בעיית מחקר מרכזית.

טיפים לעבודות מוצלחות

עבודות גמר או עבודות סמינריוניות נחשבות לאחת הפעילויות האקדמיות הכי ניכרות, שאותן יש לבצע מספר פעמים במהלך שנות הלימודי שלכם, בשל כך שהן מסייעות לכם, בתור סטודנטים, לקבלת ידע שימושי על תחום הלימוד שלכם, בהתאמה למיומנויות ופיתוח למידה, אשר יעזרו לכם במהלך החיים המקצועיים העתידיים שלכם.

עבודת מחקר, אשר מוטלת עליכם לבצע במשך הלימודים האקדמיים שלכם, מכונה לרוב עבודה סמינריונית. עבודות סמינריוניות איכותיות משקפות את כל ההיבטים שלמדתם במהלך הקורס ומספקות אף רעיונות ומידע חדשים על הנושא שאותו הנכם חוקרים. במידה והנכם מתעתדים לכתוב את עבודת המחקר שלכם, אבל חוששים בשל אי מספיק מודאג בגלל ידע או ניסיון, המשך המאמר הזה יסייע בידכם, תוך כדי קריאת טיפים לעבודות סמינריוניות מוצלחות.

7 טיפים חשוביםתיאור
טיפ 1התחילו את הפרויקט שלכם באמצעות בחירת נושא מיטבי לעבודת המחקר שלכם. בשביל זה תידרשו להבין קודם כל את נושא עבודת הסמינריון, על מה הוא מדבר בכלל ואז בהתאם לזאת, העלו בכתב את נושא העבודה
טיפ 2מצאו ספרות שימושית על הנושא התיאורי שלכם, שיהיה באפשרותכם להציג בעבודה. עליכם לוודא כי המקורות שהגעתם אליהם נקיות מעמימות, נכונות ומעודכנות לפי ההתפתחויות האחרונות
טיפ 3עליכם לרשום הערות על היתכנות של הבעיות, אשר בהן יהיה באפשרותכם לדון בעבודת המחקר שלכם
טיפ 4הנכם נדרשים ליצור הצהרה של הפרויקט על הבעיה שבחרתם. השתדלו להציג אותה באופן וכחני, כדי להפוך אותה למסקרנת עבור כל מי שיקרא את הסמינריון שלכם
טיפ 5תכניסו לעבודה שלכם מספר עובדות וטיעונים תומכים בעבודה שלכם
טיפ 6הנכם נדרשים לסכם את הממצאים באופן מובן ומשמעותי
טיפ 7כאשר תסיימו לבצע את כל שנכתב לעיל, תכתבו את עבודת הסמינריון שלכם באופן של דיווח, לרבות התייחסות לתקציר, להקדמה, לכל פרק לגופו, לתוצאות, לסיכום וכמובן לרשימה ביבליוגרפית נאותה מן חמש השנים האחרונות

לסיכום

נתנו לכם כאן את כל הדגשים החשובים שאתם צריכים להכיר, גם כיצד לכתוב שאלת מחקר לעבודה סמינריונית וגם טיפים חשובים שכדאי לכם מאוד ליישם בשביל להשיג עבודה מוצלחת.

אם יש לכם שאלות נוספות או תרצו להיעזר בשירות שאנו מעניקים לסטודנטים, אתם מוזמנים לפנות אלינו תמיד. שהיה בהצלחה!

מאמרים נוספים

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן