עבודת רפרט

תוכן עניינים

עבודת רפרט היא אחת מן המטלות האקדמיות המרכזיות שיש על הסטודנט לבצע. זו עבודה שמתבצעת במסגרת תואר ראשון, תואר שני או תעודה מקצועית (למשל: לימודי הוראה). נוסף על כך, היא מתבצעת בכל המסגרות האקדמיות.

רפרט פירושו הרצאה, וזוהי בעצם עבודה שדרכה סטודנט מרצה בכיתתו, מול הקולגות שלו ומול המרצה שלו, ומציג את הרעיון שלו. ובהחלט שזהו אמצעי נהדר להצגת הרעיון.

ניתן לעשות בו שימוש כדי להציג תיאוריות, מחקרים, תהליכים שונים ועוד. וחוץ מזה, זוהי עבודה מאוד פשוטה, ולרוב תוצג דרך הצגת שקופיות בתכנת PowerPoint.

עבודת רפרט

כיצד כותבים עבודת רפרט?

לפני שתדעו כיצד לכתוב עבודת רפרט, קודם עליכם להתמצא בנושא של כתיבת עבודת אקדמית.

פונט של הטקסט קודם כל, יש להקפיד על פונט קבוע בכל עבודה (רצוי דויד), ובגודל 12 לכתיבת התוכן. לעתים קרובות מאוד, יש להגדיל את הכתב ל-16 או ל-18 בשביל ליצור כותרות שונות. רצוי להתחיל מכותרת ראשית ובולטת, בכל עבודה שתכתבו.
ריווח הטקסט מלבד זאת, יש להקפיד על רווח וחצי (1.5) של שורות, כי זה יוצר סדר לעיניים כאשר הן קוראות את מה שאתם כותבים. דבר נוסף וחשוב שאתם צריכים לזכור זה לכתוב בפסקאות, למען כך שיהיה לכם סדר בכתיבה, שתוכלו לסדר את הנושאים בסדר הגיוני, נכון ורציף.
הכתיבה עצמה מה עוד צריך לדעת? כמובן, הכתיבה. היא צריכה להיות מוגבהת ותקנית, כיאה לרוח האקדמיה. לא יהא זה יומרני לגלות לכם כי נקודות יכולות לרדת לכם על דקדוק, תחביר וסגנון כתיבה. יש מרצים שלא מקפידים על כך, אך רובם הגדול כן. בכל אופן, עליכם לשים לב שאין לכם שגיאות כתיב, ושהכתיבה שלכם תהיה עניינית, מדעית, רהוטה וקולחת.
אז איך כותבים?כמובן, ראשית כל, משתמשים במקורות אקדמיים שתומכים ברעיון שלכם. ולאחר מכן, את התוכן רצוי ליצוק לתוך תוכנת השקופיות של Office, שנקראת PowerPoint.
מבנה העבודה מבנה הרפרט כולל ראשי פרקים של העבודה, כאשר כל תוכן מקבל את הסיכום שלו ומוצג בצורה תמציתית בכל אחת מן השקופיות. הלכה למעשה, רפרט נכתב בשילוב של תכנת Word עם PowerPoint, שיש התאמה ביניהם בנוגע לתוכן המוצג בפני הסטודנטים ובפני המרצה בכיתתו של הסטודנט המציג אותה.

דגש חשוב

דגש חשוב הוא לבחור שאלת מחקר, שתייצג נאמנה את הרעיון שלכם. זה חשוב שתהיה שאלה, שתבחן את האובייקט שלכם ושתשובתה תכריע בין שתי אפשרויות.

לרוב, לימודי ההיסטוריה המעודכנים דוגלים בהצגת הנושאים לא רק בצורה של מידע מופשט, אלא גם בצורה ביקורתית.

למשל: האם הברון רוטשילד היה נדבן באופיו או טייקון שחיפש השקעה כספית לצורך האינטרסים העסקיים שלו?

תהיו יצירתיים בהצגת הרפרט שלכם, ואתגרו את עצמכם בכתיבתו. בסופו של דבר, חשוב שתיהנו מן התהליך, וממנו תפיקו את הטוב ביותר.

מידע נוסף ורלוונטי

למידע נוסף ורלוונטי, כתבתנו בשבילכם מאמר שעסוק בנושא עריכת עבודות אקדמיותשנמצא כאן.

מלבד זאת, אם אתם עדיין זקוקים לעזרה או שיש לכם שאלות, אתם מוזמנים תמיד לפנות אל השירות שלנו, והצוות המקצועי והמיומן שלנו יעניק את השירות הטוב ביותר.

סטודנטים רבים כבר נהנו מן השירות שלנו, מתוך האמונה שלנו שיש לסייע בידם להצליח בשנת הלימודים שלהם, בכל המסגרות.

ולכן, השירות האקדמי שלנו מתמקד בכל סוגי הלימודים האקדמיים: מתואר ראשון ועד לכתיבת דוקטורט. בין שורותינו המומחים המקצועיים ביותר לכל נושא ולכל תחום, שבו תבחרו לקבל את שירותנו.

אם אתם זקוקים למידע נוסף או לסיוע נוסף מצדנו, צרו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן