מי זקוק לעזרה בסמינריון ולמי אפשר לפנות?

תוכן עניינים

עזרה בסמינריון איננה מילה זרה כלל. כמעט ואין בנמצא סטודנט או סטודנטית שלא עולים בראשם אסוציאציות שליליות כאשר מדובר במחקר אקדמי מן הסוג.

הדיוק בזמנים, רמת הכתיבה, תוכן עתיר ידע שיש לפרוס אותו בצורה נכונה על פני העבודה והסטנדרטים הלוחצים של המרצה- הופכים את הסיפור לכמעט בלתי אפשרי, ויוצרים מעין "מסך שחור" בתודעה של הסטודנט.

אין זה מפתיע, כי סטודנטים רבים פונים אלינו בבקשה לסיוע, כי אינם עומדים במסגרת הזמנים והלחץ של העבודות שלהם, וגם כי הם צריכים לשלב זאת יחד עם חיי משפחה ועם חיי עבודה, ואם יורשה לנו להתפייט, מתוך שירו של שלמה ארצי: "ושוב כמו צב תעמיס את חייך על הגב…".

ולכן, אם אתם באמת זקוקים לעזרה הזאת, ראשית כל כתבתנו בעבורכם מאמר נפלא ומשובח. ולפני שנתחיל, זכרו שאנשי השירות שלנו כאן תמיד בשבילכם. 

סטודנט זקוק לעזרה בסמינריון

מי זקוק לעזרה בסמינריון?

קודם כל, צריך לזכור שמדובר בעבודת סמינריון זוהי עבודת גמר של השנה או של סוף הסמסטר, ויש לה השפעה רבתי על משקל הציון הסופי, ולכן יש להתייחס אליה בשיא הרצינות ובכבוד ראש.

זו עבודה שתכלול נושא שהסטודנט בוחר (ועל כך בחלק הבא של המאמר), ועליו לפרוס אותו לאורך יותר מ-20 עמודים, כאשר החלק העיקרי מצוי בסקירת הספרות.

על הנושא שאתם בוחרים להיות נושא שיש לכם זיקה אליו, ויותר מכך- שתהא מלאכתכם במציאת מקורות אקדמיים בעבורו קלה ופשוטה, כי בכל זאת מדובר בפרויקט ענק ורב עמודים במשקל כבד. שימו לב לכך היטב.

אז מי זקוק לעזרה בסמינריון ולמי אפשר לפנות? ובכן, כל מי שמתקשה בכתיבתו ובכל מה שקשור סביבו. גם מי שהציונים שלו גבוהים ורוצה "לשייף" ולמקסם את עבודתו, וגם למי שרוצה לשפר את הציונים שלו ויודע שביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר תטיב מאוד על הציון המשוקלל הסופי שלו.

באשר לעזרה עצמה, רצוי לפנות לגורמים מוסמכים, שיש בידיהם די והותר ניסיון בתחומים הללו, והם יידעו להכווין ולהעניק טיפים בכל הקשור לביצוע העבודה.

איך כותבים?

ובכן, כאשר מדובר בבחירת נושא לעבודה שלכם, יש לבחור שאלת מחקר. מדוע זה כל כך חשוב שתשימו לפרט הזה? מכיוון שזהו הכיוון שאליו יגיע המחקר שלכם.

נניח ובחרתם נושא מסוים, אך אינכם יודעים לאן לכוון אותו ואת המחקר סביבו, עליכם למעשה לבדוק מה תהיה סוג השאלה שלו.

יש שתי סוגים של שאלות: שאלה איכותנית ושאלה כמותית. השאלה האיכותנית עוסקת בנרטיב מסוים, מתוך מקום של לספר סיפור על תופעה, קבוצה או אדם מסוים, ולחקור זאת.

ניתן לבסס את השאלה באמצעות ראיונות עומק ברחוב, או אם במקרה של ימינו (תקופת הקורונה)- ראיונות זום עם אוכלוסייה נבחרת, שמתוך רצונה החופשי התנדבה לראיון. מן התם, יש לשמור על כללי אתיקה בעת הראיונות.

השאלה הכמותית מבוססת על המספרים, ולכן היא נגזרת מן המילה "כמות". שאלה זו תעסוק בכמות שיכולה להיות סביב שכיחות מסוימת, עם חישוב ממוצע. ניתן לבצע זאת באמצעות תכנת SPSS  לניתוח נתונים.

ברגע שתדעו כיצד לבחור נכון את השאלה המחקרית שלכם, כך גם תדעו שהנושא שבחרתם מתאים מאוד לכם.

מה עוד חשוב לדעת?

ניתן למצוא מידע נוסף במאמר המדבר על סיוע אקדמי בכתיבת עבודות.

צריכים מידע נוסף? אין שום בעיה, צרו איתנו קשר היום. 

מאמרים נוספים

/ 5.

פנו אלינו למידע נוסף וייעוץ חינם
דילוג לתוכן